YAZAR HAKKINDA

 

1954’te Erzurum'un Tortum İlçesine bağlı Sapaca Köyü'nde doğdu. Erzurum Merkez Aziziye İlkokulu'ndan sonra aynı yıl girdiği Erzurum İmam-Hatip Lisesi'nden 1972 yılında derece ile mezun oldu. Yaz tatillerinde Arapça Sarf, Nahiv ve Tecvid dersleri aldı. Lise yıllarında Fono Mektupla Öğretim Enstitüsü'nün Fransızca Dil Kursu'nu bitirdi. Atatürk Üniversitesinin Meslek Liselerini derece ile bitirenler için açmış olduğu Üniversiteye giriş özel sınavına katıldı. Bu sınavda bazı fakülteleri kazanmış olmasına rağmen tercihini Yüksek İslâm Enstitüsünden yana kullanarak giriş sınavlarına katıldı ve burada yüksek öğrenime başladı.

 

Erzurum Yüksek İslâm Enstitüsünü 1976 yılında derece ile bitirdi. Yüksek tahsil döneminde Erzurum'un tanınmış medrese alimlerinden Arapça, Tefsir ve Hadis dersleri aldı. Kısmen hafızlık çalışması yaptı. Meşhur İran Şairi Firdevsî'nin Farsça  ‘Şehname’ isimli eseri üzerinde bitirme tezi hazırladı. ‘İslâm Hukukunda Öşür Vergisi’ konulu, Fıkıh Dersi sınıf geçme tezi hazırladı. Çeşitli gazete ve dergilerde dinî ve ahlâkî konularda yazılar yazdı. Öğrencilik yıllarında sosyal ve kültürel faaliyetlerde görev aldı.

 

Tarım Meslek Lisesi’nde Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi ve İmam-Hatip Liselerinde Meslek Dersleri Öğretmeni olarak görev yaptı. Daha sonra serbest çalışmaya başladı. Fahri vaizlik yaptı.

 

Abdül-Hadî el-Araşki'nin, “Hülasatü’l-Beyan fi Hakikati’l-İslâm ve İnsaniyeti’l- İnsan’ isimli eserini ‘İslâm Gerçeği ve İnsan’ adıyla tercüme ederek yayınladı.

 

2006 yılında ‘Yüksek İslâm Ahlâkı’ isimli eserini tamamladı ve yayınlandı.

 

2007 yılında ‘Ahlâkî Hastalıklar ve Kurtuluş Yolları’ isimli eserini tamamladı ve yayınlandı.

 

‘Selâm Risalesi’ isimli cep kitabını hazırladı ve yayınlandı.

 

İslâm ve Avrupa ülkelerinin bir kısmına çeşitli seyahatler yaptı.

 

Halen de ilmî ve ticarî faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Evli ve üç çocuk babasıdır.